הפלגה מס' 78 של הנת"ב (נקודות תצפית באינטרנט)

1991

 מקור וקרדיט לתמונת הפתיחה

 "הספינות העוגנות בנמל מרגישות לבטח , אך לא לכך נבנו . הפליגו למרחבי הים וגלו דברים חדשים"  (Grace Hopper) 

 "A ship in port is safe; but that is not what ships are built for. Sail out to sea and do new things."  

כדאי לגלוש באמצעות דפדפן פיירפוקס כי אז ייפתחו כל הקישורים!!

 חורף בארה"ב

  כך נראה הקפיטול בוושינגטון תחת מעטה השלג  

 זה היה פעם רחוב פעיל בוושינגטון

 עוד רחוב פעיל בעבר

 לפלס דרך בשלג  

הודו

 הצבעוניות של הודו – סדרת הצילומים הנהדרת של הבוסטון גלוב Colorful India

 איים הקריביים : מרטיניק

 נופש במרטיניק הוא הדבר הכי קרוב לגן-עדן.

 קולמבוס ביקר בו, אשת נפוליאון גדלה כאן והתפרצות הר הגעש בו הייתה מהקטלניות שידע העולם.

להמשך הכתבה של מוטי להב

 מרטיניק הוא אי קטן בחלקו המזרחי של הים הקאריבי, צפונית למדינת טרינידד וטובגו.מרטיניק נישלט על ידי צרפת  ולכן ניתן  למצוא בו סממנים צרפתיים בולטים כמו האוכל, האופנה ואפילו המטבע המקומי (פראנק), אך יחד עם זאת אוטנטיות והרבה צבע מקומי, כזה שיש בו אוירה קאריבית ייחודית. מזג האויר במרטיניק נעים ונוח במשך רוב ימות השנה, ומלבד ימים ספורים של גשם, אפשר ליהנות מהחופים המקסימים שבו, מהטבע היפהפה ומהעיירות הקטנות שהן כעין פרברים של העיר הגדולה, עיר הבירה, פורט דה פראנס.  

 הצבעוניות של מעגן הסירות במרטיניק

 הצבעוניות של מרטיניק – 2

 סירות עוגנות במרטיניק

 דייגים במרטיניק

 על האי הצרפתי מרטיניק בקאריביים ( וויקפדיה בעברית )

 חוף במרטיניק

 אנשים במרטיניק – 1  

 מרטיניק – אנשים – 2

 מרטיניק – ילדים

 מרטיניק – נשים טיפוסיות

 מרטיניק – נשים טיפוסיות – 2  

 סירה במרטיניק

 איטליה

 עיירה המדהימה ביופיה בשם נאמי נימצאת כ40 ק"מ מרומא והיא אחת מ13 העיירות של אזור הקסטלי רומאני. העיירה שוכנת על לוע של הר געש שבתוך הלוע יש אגם מרהיב.  הקיסר הרומי קליגולה היה שוכן הרבה במקום.  

קישור 1

 הבניינים העתיקים של נאמי

 גלריית צילומים של העיירה נאמי

 נאמי – תמונה בשעת הצהריים

פינה לשתות קפה בעיירה נאמי  

 ספרד

 פינה קסומה של מעיין  בברצלונה , ספרד ,The Cascade Fountain, A Jewel of Catalan Art by Josep Fontser

 ארט נובו בברצלונה

 אדריכלות

 סגנון הבתים הצרים בויטנאם

 סגנון הבתים הצרים בויטנאם הוא ייחודי לעיר האנוי  וסייאגון .סגנון ייחודי זה  התפתח בגלל  המיסוי  הגבוה , ויותר מכך המגרשים המצומצמים שניתנו לתושבים לבנייה. התוצאה . בניינים צרים מאד, הבנויים לגובה.

  למידע נוסף

 דוגמא טיפוסית לבניין צר בויטנאם

 דוגמא טיפוסית 2 לבניין צר בויטנאם  

 בתמונה : 7 בניינים נפרדים  וצרים מאד צמודים

 עוד 7 בניינים צרים נפרדים בעיר האנוי  

 שכונה שלמה הבנויה מבניינים צרים

 בתים מיוחדים שנבנו מחומרים ממוחזרים

 ארכיטקטורה :ארה"ב

 גורד השחקים החדש בפילדלפיה , בניין  Comcast Center, Philadelphia 

 הבנין מעוצב בצורה ייחודית בין הקומות

 העיצוב בכניסה לבניין

 ארכיטקטורה – מזרח אירופה

 גרם מדרגות במבנה מסחרי בפולין

 ארכיטקטורה – איראן

 מסגד עתיק ביזד , איראן . אמנות אסלאמית משנת 1324.

 המסגד ביזד – עוד ייצוגים של אמנות אסלאמית עתיקה

 רחובות צדדיים וסמטאות שוליים

 צילום מס' 1

 רחוב צדדי  באתונה

 הצבעוניות של  הבתים  בcape vert  בסנגאל

 רחוב עתיק בבעיירה איטלקית באזור קוסטאלו רומאני

הצבעוניות של רחובות קייפט טאון בדרום אפריקה

 קנדה

 סיור מצולם ברובע העתיק Rue du Petit-Champlain” בקוויבק , מקום שנשתמר היטב מאז  המאה ה17 .

 עיטור  אמנותי בכניסה לאחד הבתים ברובע העתיק של קוויבק    

 זווית נוספת

 בניין מעוטר ברובע העתיק המשחזר את בני התקופה של המאה ה17

 צילום נוסף של בניין מעוטר ברובע העתיק

  ירושלים , שכונות וזרמים

 ירושלים, וזה באמת לא חדש, היא מיקרוקוסמוס מרתק של זרמי היהדות ותקוותיה. יש בה קהילות המייצגות כמעט כל תפיסה יהודית באשר היא, לרבות כאלה שהוגדרו במשך השנים כנוטות יותר לכיתתיות מאשר לדבוק במיינסטרים הדתי. סיור של יום אחד במרכזי הקהילות הללו יכול ללמד לא מעט על מאפייניהן ועל המורכבות הכרוכה בדו-קיום שלהן עם קהילות מתחרות. חלק מהן התנחלו באזורים מסוימים בבירה, ודווקא באזורים אלה (כמו בשכונות מזכרת משה, אוהל משה ובתי ראנד) מרתק לסייר בימים אלה ולצפות מהצד. חסידים למדו לחיות שם יחד עם מתנגדים. קראים דרים לא הרחק מחב"דניקים. ובין כל אלה, שכונות דוגמת בתי מונקאטש, שנוסדו ואוישו על ידי אנטי-ציונים חריפים. מי שצולל אל מעמקי השכונות הללו יכול לגלות שם לא מעט מיתוסים, אגדות ומעשיות. חלקן הונצח בשירים על ידי בני המקום, דוגמת יוסי בנאי. טקסט ארוך ומפורט על שכונות קטנות עם הרבה אופי ולא מעט היסטוריה.

להמשך המאמר

.מקור וקרדיט : אורי קציר , אתר אפלטון

 הגורם האנושי

  לגעת בעולמם של מלאכים

 מה אפשר לומר כשתינוקת מתה בעריסתה, באופן פתאומי לגמרי, 76 ימים לאחר לידתה? לסת' קליימן מירושלים ולאשתו שמונה ילדים, מלבד בתם רינה נחמה שנפטרה בעריסתה. במשך שש שנים כתבו בני הזוג ספר שמנציח את האסון (ב-1991) ואת השבעה הקשה שבאה אחריו. קישור

 על הספר שיצא עתה בעברית   

 סבינה שפילריין: עולמה של פסיכולוגית טרגית

  סיפורה (האמיתי) של סבינה שפילריין הצעירה הרוסייה שאושפזה ב- 1905 בציריך בבית חולים פסיכיאטרי, כשהיא סובלת ממצב חמור של היסטריה ומסרבת לאכול. רופא צעיר, קארל גוסטב יונג  לוקח אותה תחת חסותו ולראשונה בהיסטוריה מנסה לטפל בה באמצעות השיטה הפסיכואנליטית של מורו ורבו, זיגמונד פרויד. כך נולד לו סיפור סוחף של אהבה ותשוקה בין גאון של פסיכואנליזה לפאציינטית יוצאת דופן. סיפור הממריא לגבהים, אך גם צולל למעמקים החשוכים של המאה שחלפה, החל מתהליך החלמתה של הבחורה הנקשר ברומן הסוער שניהלה עם יונג, דרך חזרתה לרוסיה שלאחר המלחמה, שם הפכה לפסיכואנליטיקאית בעצמה וכלה במותה בטרם עת ב- 1942, כאשר הייתה לקורבן האלימות הנאצית. קישור

 ראה גם :

       סבינה שפילריין, טרגדיה יוונית או מיתוס על התפתחות הפסיכואנליזה

 קישור 2

 קישור 3 : Sabina Spielrein – Russia, 1885-1942

 אריק אריקסון (1985 – 1905)  וחידושיו לתיאוריה של פרויד

  אריקסון נולד בגרמניה לאישה שבעלה הדני נטש אותה כשהייתה בהריון. אביו היה יהודי ואמו נוצרייה. אמו התחתנה עם רופא יהודי בשם הומבורגר. אריק קיבל חינוך יהודי. בגלל שהייתה לו חזות דנית היהודים לא קיבלוהו, ומצד שני גם הגויים לא. הוא הרגיש זר וחריג בסביבתו. רק כשהגיע לגיל הבגרות אמו סיפרה לו שלמעשה אביו האמיתי הוא גוי, דני. ידיעה זו גרמה לו למשבר: הוא עזב את הבית והחל להסתובב באירופה, כנראה כחלק מחיפושיו אחר זהותו האישית – נושא שהעסיקו והטרידו רבות. הוא הגיע לוינה, ושימש כמורה בבית ספרה של אנה פרויד, שהיה מיועד לילדים שהוריהם למדו פסיכואנליזה. שם התוודע לפרויד ולפסיכואנליזה והחליט להתמחות בכיוון זה. בהמשך עבר לארה"ב (שינה את שמו לאריקסון = אריק בן אריק), ושם פיתח את גישתו הנוגעת לנושא הזהות.

לכתבה המלאה

עשן ומעשנים:  "הפליטים המודרניים" מחוץ למשרדים

 עשן : עולמם של המעשנים

 הימים הקשים של מעשני הסיגריות הנאלצים לצאת החוצה בכל מזג אוויר על מנת לעשן. קישור

20% מאוכלוסיית ארה"ב הם מעשנים ובשנים האחרונות הפכו להיות לפליטים מחוץ למשרדים ולמקומות העבודה שם הם נאלצים לעשן .  רק בארה"ב מדובר ב45 מיליון איש וגם בשאר המדינות בעולם מספר המעשנים "הפליטים" הוא רב למדי .  

תחבורה

 הכבישים הכי מסוכנים לנהיגה בעולם

 העולם הנפלא של בעלי החיים

 העיזים המטפסות בהרים בצפון אמריקה

The Incredible Climbing Mountain Goats

מדע

 הדג שבתוכנו / ניל שובין, הוצאת ידיעות ספרים , 2010

 שובין, מחשובי חוקרי המאובנים כיום, הסעיר את העולם כאשר צוות בראשותו חשף את טיקטאליק – "החוליה החסרה" – מאובן של יצור שהיה צורת מעבר בין דג לבין חיה יבשתית. בספר הזה הוא מספר את סיפורה של התגלית המרתקת והדרמטית הזאת. הוא מתחקה אחר המקורות הקדומים של איברי הגוף האנושי, והלא אנושי, לפני מיליוני שנים, הרבה לפני שיצורים הילכו על פני הארץ. שובין בוחן מאובנים ודנ"א ומראה לנו את המקורות המשותפים לגפיים שלנו ולסנפירי הדגים, כיצד מיבנה הראש שלנו מזכיר את מיבנה הראש של דג חסר לסת שנכחד זה מכבר, כיצד קטעים שלמים של הגנים שלנו נראים ומתפקדים כמו אלו של תולעים ובקטריות.

קישור

כיצד חיים בעולם ?

הצצה לחיי  משפחות המעמד הבינוני בארה"ב

 הקפיצה בהוצאות התקשורת של המשפחה האמריקאית הממוצעת

 הוצאות המשפחה האמריקאית על תקשורת בידורית ואינטרנט לבית  מרקיעות שחקים בשנים האחרונות. כך למשל, המשפחה האמריקאית אנדרסון-רפפורט מוציאה כל חודש 400$ על תקשורת בידורית לילדים , אינטרנט , משחקים מקוונים טלפונים ופלאפונים. לפני עשור היו הוצאות המשפחה של המעמד הבינוני בארה"ב בסביבות 50$ ומאז הם ממשיכות לצמוח כל שנה. בקרוב גם בישראל , כנראה.

הכתבה המלאה בעיתון ניו יורק טיימס

 קיבוץ יהודי בן ארבע נפשות בארה"ב

 ניסיון קהילתי אחר לארגן את החיים היהודיים של צעירים בארה"ב באמצעות  המודל של ארגון בשם  "מוישה האוז". תשלום על שכירת דירות לצעירים יהודיים כתמורה להתארגנות והתנדבות שלהם לקהילה היהודית.

הכתבה המלאה בעיתון ניו יורק טיימס

 היסטוריה

 קהילת צפת והטרנספר לקפריסין

 בספרי הלימוד שלנו מופיעים לא מעט פרקים על תקופת ההעפלה. באותם ימים ארב הצי הבריטי לספינות מעפילים ושיגר את נוסעיהן למחנות מעצר בקפריסין. לא רבים יודעים ששלוש מאות ושבעים שנה קודם לכן כבר היה האי היפה הזה יעד להגליית יהודים מארץ ישראל. אז היו אלה הטורקים, שביקשו לדלל את אוכלוסייתו הנוצרית של האי ובכך להמעיט את הסיכוי שתושביו ישתפו פעולה עם ניסיונות מצד מעצמות אירופיות לכובשו. אחד המרתקים בניסיונות אלה נגע לבני הקהילה היהודית הפעלתנית והתוססת שישבה בצפת. תחילה הועלה הרעיון להפוך את קפריסין למושבת עונשין ולשגר אליה עבריינים מבני הקהילה. לאחר מכן נעשה ניסיון רציני יותר, הפעם באמצעות הוראה לאלץ אלף מעשירי הקהילה לנטוש את צפת ולהתיישב בקפריסין. לו הייתה הוראה זו יוצאת אל הפועל, היה מעמדה של עיר הקבלה הצפונית נפגע מאוד ואילו כלכלתה של קפריסין היתה עולה כפורחת.

למאמר המלא של אורי קציר באתר אפלטון

מקור וקרדיט : אתר אפלטון

 מה חשב הקמיקזה ?

 ספרו האחרון  של העיתונאי-היסטוריון  סר מקס הסטינגס  נקרא "Retribution" ("נקם ושילם") במהדורה האמריקאית, ו"נמסיס" במהדורה האנגלית. הספר מתמקד בחודשים האחרונים של הלחימה המרכזית ביפאן ומסתיים, כמובן, בהטלת פצצות האטום על שתי הערים היפאניות, הירושימה ונגסקי, שאחריהן נגמרה המלחמה. קישור

 טרומן , סטאלין והמאבק על הפצצה הגרעינית בשנים 1945-1949

 ספר חדש המספר כיצד הצליחו הסובייטים בין השנים 1945-1949 לפתח פצצה אטומית  בתקופה שלארה"ב היה מונופלין על הפיתוח האטומי בעולם. הסוביטים  ידעו על הפצצה האטומית האמריקאית עוד לפני שהושלכה על הירושימה ונגאסקי , ולכן ההיערכות שלהםם לפיתוח יכולת גרעינית היתה מהירה יותר. הסובייטים , לא רק ניצלו חלק מסודות האטום האמריקאיים אלא גם מרבצי אורניום שהשאירו אחריהם הגרמנים .  קישור  

 RED CLOUD AT DAWN

Truman, Stalin, and the End of the Atomic Monopoly

By Michael D. Gordin

Illustrated. 402 pp. Farrar, Straus & Giroux. $28

 נשים במערכה

תערוכה: הנשים העבריות בצבא הבריטי

בקרוב תיפתח במוזיאון ישראל התערוכה "אישה עבריה אל הדגל", שבמרכזה סיפורן של הנשות הארץ ישראליות ששירתו בצבא הבריטי במלחמת העולם השנייה . קישור

נשים בתפקידי פיקוד

 אדמירלית מישל הווארד , מפקדת כוח התקיפה הימי האמריקאי בזירת ים סוף

 למידע נוסף

 אומבר, אניס.   רזיסאנס, הוצאת    דביר    2010   

רזיסטאנס כתוב במתכונת של יומן המעניקה לו ישירות של סיפור מכלי ראשון וחיות שאין שנייה לה. הספר, הכתוב בזמן הווה, ופורסם לראשונה ב-1946, שואב יתרון עצום מעוצמת ביטויו. אנו חווים את הריגוש, את הסכנה, את ההתנסות הקשה ואת הסבל, כמו היינו לצדה של המחברת. גילוי הלב של אנייס אומבר, הזיכרון המוחשי, יכולתה להבחין בפרטים וחוש הומור שאין היא זונחת ולו לרגע, משווים לספר רעננות ומעלים אותו לדרגת ספרות ממש.

 קישור

 בחיים צריך גם לדעת להתגבר על כישלונות ולראות בהם קרש קפיצה

 הרצאתה הנפלאה של הסופרת הבריטית JK Rowling  באוניברסיטת הרווארד

 Failure taught me things about myself I could have learned no other way." JK Rowling's Best of the Web talk  

 "על היתרונות של הכישלון בשלבים המוקדמים של החיים אחרי האוניברסיטה. הכישלונות הראשונים לימדו אותי דברים שבשום דרך אחרת לא הייתי לומדת" .  מבט מרתק על חייה של הסופרת הבריטית המופלאה ול חכמת החיים שלנו .

JK Rowling: The fringe benefits of failure

 פילוסופיות חיים בעולמנו הרועש

 גישת המינימליזם בחיים

זמרות טרגיות

 הזמרת דלידה – חיים טרגיים למרות הפסגה

 חייה היו רצופים הרפתקאות, שערוריות ודרמות. כמו התאבדויות רצופות של שני בעליה ומאהביה כמו זה של מאהבה האיטלקי לוגי טנקו שהתאבד לאחר שדלידה לא זכתה בפסטיבל סאן רמו בשיר שכתב לה "CIAO AMORE". רומן לוהט עם נשיא צרפת פרנסואה מיטראן ניחם אותה והוא אחד מפרשיות האהבים שזיכו אותה בכותרות ענק וקידמו אותה להפוך לאגדה.

הגבירה בחום

ביוגרפיות

ילדותו  של יצחק רבין

ביוגרפיה | ג'ינגזה אופי: יחיעם ויץ על ספרו של שאול ובר –על ילדותו של   יצחק רבין..

חיים בצל: ביוגראפיה של אווה בראון

ביוגרפיה חדשה על אווה בראון אהבתו (הכמעט חשאית עד סוף המלחמה) של היטלר , מתארת אותה כדמות נאמנה ובעלת דעות עצמאיות משלה בניגוד לדיוקנה הרגיל כדמות שוליים. אך היא גם היתה אישה קפריזית שניהלה חיים המנוגדים לחלוטין לאלו של התעמולה הנאצית. העובדה שסבלה מדיכאנות תכופות ושניסתה להתאבד פעמיים , מתוארת גם בספר ביוגרפיה מרתק זה.

מקור

הצד האפל של הירח

ביוגראפיה מעניינת על חייו ורנר פון בראון מהנדס הטילים הגרמני שעבר כמעט ישירות מהמשטר הנאצי לתפקיד בכיר בתעשיית החלל האמריקאית ולמוביל תכנית כיבוש החלל האמריקאית , תכית הסאוטרן . פון בראון ,  בניגוד למה שנטען  לא היה אדם  אפוליטי בגרמניה הנאצית  אלא בתפקיד בכיר במערך הטילים של הנאצים , הוא היה חבר  פעיל במפלגה הנאצית והאחראי לכמה מפיתוחי הטילים שנורו על לונדון במהלך מלחמת העולם השנייה.  קישור

DARK SIDE OF THE MOON

Wernher von Braun, the Third Reich, and the Space Race

By Wayne Biddle,. 220 pp. W. W. Norton & Company. $25.95

גרינג – סגנו של השטן מאת: גידו קנופ, דביר וספריית מעריב , 2010

 ביוגרפיה חדשה שופכת אור על הדמות המרתקת ביותר ברייך השלישי הרמן גרינג, מפקד חיל האוויר ויד ימינו של היטלר. מכור לסמים. מגלומן. נהנתן חסר גבולות. שודד אוספי האמנות הגדול בהיסטוריה. אדם שאובחן כבר בשנות העשרים כחולה נפש.

גרינג סלל למעשה את דרכו של היטלר לשלטון. הוא היה גיבור מלחמת העולם הראשונה, טייס בעל עיטורי גבורה והיווה ניגוד לאספסוף שהקיף את היטלר בתחילת דרכו הפוליטית. גרינג פתח דלתות רבות למען היטלר והביא תועלת מרובה בגיוס כספים ותומכים למפלגה הנאצית. גרינג מצידו העריץ את הפיהרר והיה מוכן לעשות עבורו הכל. ועל כך תוגמל לאורך השנים.

היטלר ראה בו את שותפו הנאמן ביותר לדרך, כינה אותו "החייל הנאמן ביותר שלי", אבל ציווה להוציאו להורג כבוגד יומיים לפני שהתאבד בעצמו בבונקר התת-קרקעי בברלין.

קישור

 קראו לו יאפ מאת פרופסור יוסי גולדשטיין ואריה דיין

ניהול

השיטה של רשימות תיוג  (Checklist ) הנהוגה ע"י טייסים ואנשי צוות אוויר הנדרשים לפעולות מהירות, שלב אחרי שלב,  במצבים מורכבים מתחילה להוכיח עצמה גם ברפואה , בחדרי ניתוח ובפעולות מורכבות שרופאים נדרשים לבצע. הספר, שנכתב ע"י פרופסור לרפואה בתחומי הכירורגיה מתאר את שילוב שיטת (Checklist )  בבתי חולים אמריקאיים ואת הצלחתה.  מחבר הספר מאמין כי שיטת רשימת התיוג/פעולה מבטיחה הצלחה גם בתחומי פעולה אחרים בחיים מעבר לבתי חולים. Link . 

 THE CHECKLIST MANIFESTO

How to Get Things Right

By Atul Gawande

209 pp. Metropolitan Books/Henry Holt & Company. $24.50

התמודדות עם עומס מידע

 התמודדות נכונה עם טיפול בemail   שלכם , כמה עצות מועילות

 עבודה ועובדים

 צוות מומחים בריטי ממליץ  לממשלה הבריטית לצמצם את שבוע העבודה ל21 שעות על מנת לעודד את הכלכלה ועל מנת לשפר את איכות החיים .

קישור

 חינוך ואינטרנט

 האמריקאים מתחילים להתקין תקשורת אלחוטית באוטובוסים הצהובים שמסיעים תלמידים לביה"ס . המטרה לאפשר לתלמידים להתחבר עם המחשבים הניידים לאינטרנט כבר באוטובוס על מנת להתכונן ללימודים .  אין ספק כי התלמידים ינצלט את הגלישה האלחוטית למטרות אחרות.

קישור

 אמנות

הקישו על הציור ,כדי  לראות בגודל הנכון

 העבודות של טים אוברייאן מניו יורק

 ציורי השמן של David Graeme Baker

 לתפוס גלים

  דמות נשית  בחלון

 מתפללים יחדיו

 רקדניות

 החיפוש

 מקור וקרדיט

 אמנות דיגיטאלית במיטבה ( הקישו על חלקי הבנין או השילוט)  

 אמנות גראפיטי בחוצות עיירות בצרפת

 פיסול

 פיסול בניו יורק,               מידע על הפסל  הנ"ל – George Segal (artist)

 פסל ההתעוררות במרילנד  בשלג

 פסל ההתעוררות במרילנד ביום רגיל

 זווית צילום שלישית ונהדרת

 למידע נוסף

 פסלים בחוף האי מרטיניק

 הפסלים בחוף האי מרטיניק – 2  

 פיסול מודרני במרכז ברצלונה

 מוזיאונים

 המוזיאון לדגמי הרכב של מרצדס בעיר שטוגרט

 עיצוב פנים

 העולם עובר לשולחנות אוכל מזכוכית

 חשיבות שילוב התמונות בבית  

 שולחנות עץ  קטנים עם עיטור אמנותי ממוזאיקה

 סיורי בתים

 סיור בביתם המיוחד והייחודי של מיסטי וג'ון אדאיר

 הדירה של המעצב   ז'אק מוטל  בניו יורק

 רוצים לראות ולקנות חווילות של עשירים באזור הוליווד , לוס אנג'לס ?

 זוויות צילום

 רוקדים ברחבי העולם – צילומים נהדרים של הבוסטון גלוב

 כלבים ומזחלות בערבות הקרח של קנדה  

 צילום נהדר של דני בביץ

 די מספיק שש בש להיום

 טורקיה : בית מרקחת לנעליים

 על חוף הים בקייפ ורט

 משחקים כדורגל על חוץ האי  מרטיניק

 קופצים למים בחוף מרטיניק

 סין – החמור : תחושה של עצב מסוים עוברת בצילום.  ( מקור וקרדיט , ניסים קריספיל)

 צילום רחוב מעולה : ההקבלה בין הפסל לאיש ( מקור וקרדיט: מיכאל קמינסקי)   

 צילום ותיעוד של סגנון חיים: אוירה קצת עצובה כאן שעוברת…משהו בהבעה של הנגן והתאורה המיוחדת ( מקור וקרדיט: מיקי לוי )

 יפה התיאום של צבעי ההולכים על הגשר בתוספת המטריה ביד כשהשמיים כל כך מעוננים. 

( מקור וקרדיט : קלאודיה לחניצקי)

 מבט הנוקב וכל כך מרוכז, והדיאלוג עם הדמות שמאחורי כתיפה אנחנו מציצים ( מקור וקרדיט : מרסלו)  

י שראל 2010 :הצילום מזכיר לנו כי  לא כולם גרים ברמת אביב ג'.  ( מקור וקרדיט: אורי)

 צילום מעניין בקטלוניה

 המנזר ביער ברצלונה

 ההשתקפות בעיירה צרפתית  

 תמונה כפולה

הקישו על התמונה על מנת לראותה בגודל המתאים

 הילדה הרוקדת בלט ברגע של מנוחה

 אורות הנמל בסינגפור ( 3 תמונות ,יש  לגלול למטה )

 פעם גרו כאן אנשים והשקיפו כל בוקר על הים

 

 ניו יורק 2010 , האורות של חנויות רחוב 57

ילדים בניו יורק 1905 : הקישו על התמונה על מנת לראותה בגודל המתאים

 ניו יורק , 1905 , ילדים ברחוב

 חנות בגדים בעיר העתיקה של רומא

 קולנוע

 אחרי 83 שנה סרטו המונמנטאלי ( והמשוחזר )  של פריץ לנג חזר לברלין  בשיא החורף להקרנה חגיגית

קישור

 ראה תמונות

 מטרופוליס (פריץ לאנג– 1927). הסרט מציג את העיר העתידנית מטרופוליס שבה חים שני מעמדות מעל ומתחת לאדמה. בעיר תחתונה חיים הפועלים בתת תנאים ומשרתים את מכונות

      מטרופוליס (פריץ לאנג– 1927)

 שחקנית הקולנוע הבריטית-אמריקאית ג'ין סימוס שנפטרה לפני שבוע בגיל 80 .

 למידע נוסף על ג'ין סימונס

 תמונה מס' 2

 תמונה מס' 3  

 פרסומת

 המסר של פרסומת בה נקט עיתון יומי על מנת שתמשיכו להיות מנויים עליו .

The World Can Change in a Day

קישור

 אפשר גם אחרת

 להיות מהנדסת מחשבים

 ההחלטה של חברת הצעצועים מטאל לשדרג את דמותה של בובת הברבי לדמות של מהנדסת מחשבים יכולה להשפיע על ההחלטה של בנות רבות בעוד 14 שנה ללמוד מקצועות טכנולוגיים , אפילו יותר מניסיונות של משרדי חינוך ברחבי העולם בכיוון זה.

קישור

למידע נוסף

 תנועה חדשה בארה"ב

פעם הם נחשבו לתמהונים מהסוג ההיסטרי. היום אלה אזרחים מהשורה הלומדים (דרך הרשת) איך לשרוד ללא חשמל וסופרמרקט, לקראת האסון הגלובלי (מסוג כלשהו) הממשמש ובא. קישור

 מי הוא האמן המסתורי במיאמי שנוהג להחליף את שלטי הרחוב בשלטים משלו ?

 אפגינסטאן , ינואר 2010 ,Afghanistan, January, 2010

 אופנה

 כמה דברים מעבודת יד לנשים

 ראה גם  

 חדר המלתחה האישי של מישהי באירופה עם טעם טוב

 


תגובות

  • כרגיל מקסים,
    המאמר על הטביעה בהצפת המייל – רלוונטית וראויה להמשך העמקה.
    אני ממשיך לשייט איתך

    תומר קידר 20 בפברואר 2010 14:54
  • Very cool website, but you must improve your logo graphics.

    tattoo designs 17 ביולי 2010 15:32

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.