הפלגה מס' 82 של הנת"ב – חג החירות

1850

                                            מקור וקרדיט לתמונת הפתיחה ( נמל הונג קונג)

  יש כמה קטעי מוסיקה מומלצים בסוף הגיליון , כדאי לפתוח רמקולים או לשים אוזניות

מאגרי ידע בנושאי טיולים בעולם

אחד ממאגרי הידע היעילים ביותר למטיילים ברחבי העולם הוא  מאגר הטיפים של פורטל למטייל . מומלץ.

סדרת טורים מרתקת של יעל רגב

 המסע לאנטארקטיקה: חתיכת בריטניה בלב ים

  קישור 2

המסע לאנטארקטיקה: הדשא של השכן שחור-לבן יותר (פוסט מצולם)  קישור

 מבט אתנוגראפי על שבטים ומיעוטים בעולם

 השילוב בין הלוויות, ריקודים ומוסיקה  

 תערוכת האבל של שבט באזור סלנגור,  בני המוצא הסיני במלזיה .

הם נפרדים מיקיריהם בתהלוכה ססגונית הכוללת  תזמורת מתופפים , לוליינים ועוד. המסורת הזו קיימת כבר 4000 שנה עוד במקום מוצאם בסין ונועדה לרומם רת רוו של הנפטר בדרכו האחרונה. קישור

 צילום נוסף

 צילום מס' 3

 תהלוכות האבל בסגנון הג'אז בניו אורלינס

 בניו אורלינס  , מגוננים עדיין על רוחותיהם של האבות הקדמוניים באמצעות טקסים עממיים כמו לוויות-ג'אז המלוות בלהקות של כלי נשיפה, עם צועדים במגבעות ועם מטריות בידיהם.במהלך השנים נוצרה בעיר מוזיקה ייחודית ללוויות הכוללות תזמורת כלי נשיפה מתכתיים, המכונות "לוויות ג'ז". 

קטע וידאו  מס' 1

קטע וידאו מס' 2

קטע וידאו מס' 3

לנסות לפצח את החידה ההיסטורית בעיירה תורכית

מסעו האנתרפולוגי וההיסטורי שנמשך מעל שנתיים של העיתונאי הבריטי Christopher de Bellaigue בעיירה תורכית שבה מתגוררים ביחד תורכים , כורדים ורמנים הניב ספר מרתק ממנו ניתן ללמוד יותר מכל על מאפייני החיים בתורכיה כיום ועל  מה שקרה בתחילת המאה הקודמת לארמנים בתורכיה. קורותיו של העיתונאי הבריטי ( שלמד לדבר תורכית) בעיירה Varto  התורכיית מגוללים את המתחים הקיימים כיום בתורכיה בין המיעוטים האתניים , בעיקר המתח בין  הכורדים ובין השלטונות התורכיים.

בתמונה : לוחמים כורדים בשנת 1900

Turks, Kurds, Armenians: View From a Small Town

By JOSEPH O'NEILL

REBEL LAND

Unraveling the Riddle of History in a Turkish Town

By Christopher de Bellaigue

Illustrated. 270 pp. The Penguin Press. $25.95

סקירת ביקורת בעיתון ניו יורק טיימס 2010 .

רקע : הכורדים, שיותר ממחציתם בעולם נמצאים בטורקיה, כונו במשך השנים "טורקים הרריים" ושמם "כורדים" נאסר לשימוש. המיעוט הכורדי בטורקיה, ש- 1.1 מיליון ממנו מוגדרים כפליטים, נמצא בדרום-מזרח המדינה ובריכוז מסוים באנקרה, ומנהל מאבק להשגת עצמאות מאז שנות ה-20 של המאה ה-20. את עיקר המאבק שגבה עד היום למעלה מ- 30,000 הרוגים לשני הצדדים, נטלה על עצמה מפלגת הפועלים הכורדית, ה- PKK. הכורדים בטורקיה יושבים באזורים אסטרטגיים השולטים על צינורות הנפט ועל מס' סכרים על הפרת והחידקל.

ראה גם :  מסע לחבל הכורדי בדרום מזרח טורקיה – אוקטובר 2007 ( אורה יעקבי) 

 

                                לוב : אבירי המדבר

רקע: הדרך העיקרית שבאמצעותה משתדל הבדווי להתגבר על חלק מתהפוכות הגשם היא להתפשט על פני טריטוריה גדולה, שתבטל את השפעת הפיזור הגיאוגרפי ואת התנודות השנתיות-עונתיות של הגשמים, ושתכלול בתוכה אזורים רוויי מים. בטריטוריה כזאת יוכל להאכיל ולהשקות את העדרים במשך כל עונות השנה, ואף יישאר לו אזור שמור, שאליו ייסוג בימי הקיץ האחרונים, הקשים.
 טיב המשקעים קובע במידה רבה את טווח הנדידה השנתית של הבדווי. בנגב הוא מגיע לרוב עד ל-60 ק"מ, בלוב – 100 ק"מ ויותר ואצל הרוולה – עד ל-800 ק"מ.
 יש הקבלות אחדות בין בדוויי הנגב ובין הבדווים בלוב. אוכלוסיית הנוודים בקירנאיקה מתחלקת גם היא לבדווים אצילים בעלי אדמות ולנחותים, שאין להם זכות על אדמה ומים, ויכולים לנצל משאבים אלה רק ברשות הבעלים. רק השבטים האצילים מאוחדים בגיניאלוגיה כללית החובקת את כל השבטים והמטות.

במדבריות  לוב רועה אחד יכול לשלוט בעדר גמלים המונה 70 עד 80 ראש  או בעדר כבשים המונה כ-150 ראש, ובתנאי ייצור פשוטים תהא תוצרתו גבוהה מזאת של החקלאי.

בעבר היו שבטי קירנאיקה הדומיננטיים בלוב , אך לאחר שמועמר קדאפי תפס את השלטון התחזק מאוד מעמדם של שבטים מאיזור מוצאו, פזאן. 

מקור 1

מקור 2

מקומות מדהימים בעולם

 צוק כס המטיף בנורבגיה .  קישור

 פרק הסלעים הכי יפה בעולם  נמצא  ביוטה

Goblin Valley State Park, UT

 קישור

זהו אחד המקומות היפים ביוטה ובודאי הקסום שבניהם…

מדובר באלפי "פיטריות" של סלע חולי חום-אדמדם, מראה עוצר נשימה.  קישור

  צילום מס' 2

 צילום מס' 3

 איטליה: גשר מימי הביניים על נהר ארנו  באיטליה

 פונטה וקיו – הגשר הישן מעל נהר הארנו, המשמש מרכז קניות עם החנויות לאורכו. אפילו בעת ההפגזות הקשות על העיר במלחמת העולם השנייה נזהרו מלפגוע בו.

 הגשר מפורסם בזכות הבניינים הבנויים מעליו וממשיכים את העיר גם מעל המים.

הגשר נבנה לראשונה מעץ בידי הרומאים, ובשנת 1117 נהרס בשיטפון. הוא נבנה מחדש, הפעם מאבן, ונהרס בשנת 1332 עקב שריפה. הגשר הנוכחי הוקם בשנת 1345, ובמהלך השנים נבנו עליו חנויות, המעניקות לו את מראהו המיוחד..

מקור וקרדיט : ויקיפדיה בעברית

 The Ponte Vecchio is a medieval bridge over the Arno River, in Florence, Italy

 הגשר מימי הביניים – צילום מס' 2

  הגשר מימי הביניים – צילום מס' 3

בתי מלון שהיו פעם ארמונות פאר

בית המלון הזה באגם קומו היה לפני 150 שנה ארמון של האצולה האיטלקית

ארכיטקטורה

בעיר גטורף שבגרמניה נבנה בית שמעוצב הפוך לחלוטין, מהרצפה עד לתקרה, ולהיפך. הבית נועד לתת למבקרים זווית ראייה חדשה, ולא מומלץ להוריד את המים בשירותים

סגנון ארט נובו בברצלונה : התקרה הנהדרת  מזכוכית

  מבט מקרוב :   Barcelona – St. Antoni Maria Claret 167 17

צילומים נוספים של המקום  St. Antoni Maria Claret

בניין המרכז לתרבות אלטרנטיבית בעיר דרדזן בגרמניה

ארכיטקטורה של ימי הביניים בעיירה גרמנית

  Rothenburg ob der Tauber

בית עתיק מימי הביניים באותה עיירה

ארכיטקטורה מודרנית

ארכיטקטורה מודרנית:  וילות דופלקס 2010

רחובות צדדים וסמטאות עתיקות

 Saint Lizier – Ariège 2008

    עיירה איטלקית וסמטאותיה ( קרדיט: בועז בן שלוש )

זה מול זה – הבתים הישנים מול גורדי השחקים בסן פרנסיסקו

למידע נוסף על הצילום בסן פרנסיסקו

טכנולוגיה

 EEE Keyboard, מחשב המקלדת של אסוס בקרוב בארץ

 האם האייפוד הוא מהפך טכנולוגי ומה עתידו ?

 תחיית  המתים של מטוס הביון U2  

 הפנטגון מפעיל בשנה האחרונה את מטוס הריגול הוותיק מימי המלחמה הקרה ( שנות ה-60) במרחבי אפגינסטאו ופקיסטאן. המטוס הוותיק שהיה מאוחסן במחסני חיל האוויר האמריקאי שופץ מחדש לאחר שנתגלה כי הציוד האלקטרוני שלו מסוגל לגלות מטעני צד מגובה 21,000 מטר . מתברר כי המטוס הזה  הטס בגובה עצום  ושטייסיו נדרשים לטוס בטמפרטורה מקפיאה ובחליפת חלל מסוגל להבחין בתלולית של נמלים בקרקע ובתנועת הנמלים. שובו לחיים של מטוס ה-U2  אפשר לאמריקאיים לגלות מעל 150 מטעני צד בשטחי אפגניסטן. מטעני הצד הם האויב הקשה ביותר של הכוחות האמריקאיים וכוחות נאט"ו והטכנולוגיה האנאלוגית של מטוס ריגול שהופעל נגד ברה"מ בשנות ה60 הוכיחה עצמה עתה במערכה באפגניסטאן.
 U2 eye-in-the-sky spy plane wins new lease of life in Afghanistan

  פסיכולוגיה

 פרק מהספר "חיים בתוך סיפור" / נילי לוברני רולניק

לספר, לשחק, להבין ולשתף; צרכים אנושיים בסיסיים אלו עומדים ביסוד הפופולאריות הרבה של תיאטרון הפלייבק – ז'אנר תאטרלי המציג סיפורי חיים באמצעות אמנות האלתור. בדומה לאפקט תיבת תהודה, הפלייבק מעצים ומזכך את הקולות השונים שמהם מורכבת החוויה האנושית. הצגה ספונטנית של הסיפור האישי מאפשרת להעלות על פני השטח משמעויות בלתי צפויות החבויות בתכנים רגשיים, חברתיים ותרבותיים.  קישור

מוסיקה ופסיכולוגיה

תגובות יילודים למוזיקה –היבטים פסיכו-פיזיולוגים ופסיכו-מוטוריים

 מאת: ד"ר מיכל חפר

 המחקר העוסק בתפיסה מוזיקלית הפך בשנים האחרונות לאבן דרך גם בעולם המחקר של החינוך המוזיקלי. פסיכולוגים, נוירולוגים, מוזיקולוגים, פיסיקאיים, מטפלים במוזיקה ומורים למוזיקה מבינים כיום את החשיבות שבמחקר התפיסה המוזיקלית בשלבים הראשונים לחיים. מחקר זה מתמקד בתגובות מוזיקליות של יילודים זמן קצר לאחר לידתם וחוקר את תגובותיהם למוזיקה במטרה להבין את תהליכי תפיסתם המוזיקלית ובעיקר את יכולתם לארגן צלילים למוזיקה. מחקרים רבים מראים כי יילודים מגיבים  למוזיקה (סטנדלי, 2002). תגובות אלה באות לידי ביטוי באופן פיזיולוגי (שנפילד, טריהאב וטקאיוקי, 2003) וגם באופן גלוי ונראה לעיין (טריהאב, בול ות'ורפ, 1984). מחקרים קודמים אף מניחים כי תינוקות מארגנים במוחם צלילים אקוסטים למוזיקה ולא רק מגיבים לגירוי אקוסטי כלשהוא יחד עם זאת, אף אחד מהמחקרים לא חקר היבט זה עם יילודים בתקופה הראשונה לחייהם.

 מחקר זה בודק האם ישנו הבדל בתגובות התינוקות לצלילים מאורגנים לדוגמא: קטע מתוך יצירה מאת מוצארט, לבין צלילים לא מאורגנים אשר הופקו  באופן רנדומלי בעזרת תוכנת מחשב.  בהצגת מחקר זה אתמקד בניתוח איכותני של הבעות הפנים ותנועות הידיים אשר נתמך ע"י ניתוח כמותי של גלי המוח (א.א.ג). תוצאות המחקר מראות כי  התינוקות הגיבו באופן שונה בזמן השמעת המוזיקה מאת "מוצארט" לעומת קטע המוזיקה הרנדומאלי. בניתוח תנועות הידיים נצפו תנועות סיבוביות טבעיות אשר התאימו במשכן לאורך המשפט המוזיקלי.  לפיכך, תוצאות אלה תומכות בהנחה כי פעילות מוזיקלית קוגניטיבית קיימת כבר ביום הלידה. סנדרה טריהאב (2003) מציינת כי "מיומנות מוזיקלית קוגניטיבית של פעוטות בשלב הקדם-מילולי דומה באופן מפתיע למיומנויות מוזיקליות של מאזינים אשר נחשפו למוזיקה במשך שנים רבות". מחקר זה מצביע על כך, שאפשר להחיל קביעה זו גם על יילודים  בשלב הראשוני לחייהם.

 מקור וקרדיט : מכללת לוינסקי , יום סגל חוקר – חוקרים במכללה 10 , 24 בינואר 2010 .

   ‫ נפרדים מהחרדות / פינקי פיינשטיין

אדם מתמודד עם שלל דאגות, חרדות ולחצים בחיי היומיום. נראה כי ככל שהחברה המערבית מתפתחת, מוצא את עצמו היחיד מודאג יותר, טרוד יותר ונטול כלים יעילים להפחתת העומס הרגשי שהוא צובר. בטכניקה חדשנית המפעילה כוחות טבעיים הקיימים בכל אדם, מציע דר´ פינקי פיינשטיין, פסיכיאטר, דרך להפוך את החרדות והדאגות לכוח יצירתי ולאנרגיה זמינה, התורמים לשיפור איכות החיים במקום לחוויה מצטברת של שחיקה. בדומה לספרו הקודם בסדרה "רגע לפני הפסיכיאטר", שעסק בטיפול עצמי במצבי שפל ודכדוך, עושה גם הפעם דר´ פיינשטיין בספר זה "נפרדים מהחרדות", שימוש בטכניקה הפסיכו-קריאטיבית שפיתח לתהליך של פרידה הדרגתית ממרבית החרדות. דרך מגוון תרגילים ומידע שהולך ומצטבר, הוא מוליך את הקורא לתהליך אישי המאפשר לו להתבונן בחרדות ובדאגות שלו, לצמצם אותן באופן משמעותי ולהפוך אותן לכוח יצירתי זמין ומועיל. דר´ פינקי פיינשטיין הוא פסיכיאטר "אחר", הדוגל בשיטות טיפול פסיכו-קריאטיביות ללא שימוש בתרופות כימיות. במקביל לעבודתו הטיפולית, הוא הקים ומנהל את "המרכז לציור אינטואיטיבי" בתל אביב, בו הוא מלמד שיטות לגילוי היצירתיות הייחודית בכל אדם. כמו כן, מנחה סדנאות עם דגש על כוח הריפוי העצמי הטמון בכל אחד ואחד מאתנו. קישור

ההורים שחיים דרכי : ילדי המלחמות / יולנדה גמפל ; מצרפתית: תהילה מישור.

"השואה השעתה את משמעותה של ההיסטוריה שלנו. השפעותיה מתגלות בטווח הארוך, פזורות בחלל ובזמן, בצורת ´נשורת רדיואקטיבית´." התוצאות שגורמת פצצת אטום – זה הוא הדימוי שבו משתמשת הפסיכואנליטיקאית פרופ´ יולנדה גמפל בספרה ההורים שחיים דרכי. גמפל, שעבדה במשך שנים רבות עם ניצולי שואה, ילדיהם ובני הדור השלישי, טוענת כי ההורים אינם יכולים להגן על ילדיהם מפני חרדותיהם הקיומיות שלהם עצמם. באמצעות בחינה מעמיקה של התמודדות הילדים בתקופת השואה, מצליחה גמפל להסיק מסקנות מרחיקות לכת באשר להשפעה ארוכת הטווח של הטראומה המועברת, לעתים ללא יודעין, לדורות הבאים. המחברת כותבת בשפה מקצועית אך גם בלשון נהירה לכל קורא, וחושפת את התהליך האמוציונאלי של טיפול בין-דורי. פרופ´ יולנדה גמפל היא פסיכואנליטיקאית ופרופסור בדימוס בחוג לפסיכולוגיה ובתוכנית לפסיכותרפיה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב, ועיקר מחקרה בטיפול בילדים.‫ קישור

אמנות

 ראשי עץ ואבן ( יעקב פורת)

 עולמה של דניאלה וכסלר

 האמנית דניאלה וכסלר, תערוכת  'פייסלוק'

 פורטל המוזיאונים

 פורטל המוזיאונים museumstuff.com הוא מנוע חיפוש מיוחד לאלפי מוזיאונים ברחבי העולם, והוא פועל מאז שנת 1999 ומתעדכן באופן קבוע. הפורטל מקשר לאתר המוזיאון המתאים, לפי הנושא שהוזן לו (אמנות, מדע, היסטוריה וכיו"ב) או לפי המדינה המבוקשת. כך ניתן לשוטט באתרי מוזיאונים של אמנות הרנסנס, אמנות פלסטית, מוזיאונים למדע ועוד ועוד. אחרי בדיקה מעמיקה דירגנו עבורכם את עשרת אתרי המוזיאונים הטובים ביותר ברשת האינטרנט, שהם לא במקרה גם המוזיאונים הנחשבים ביותר בעולם. מקור

 ציור תלת-ממד על מדרכות

  ציור חדש שמצא חן בעיני השבוע

…. ועוד אחד :

 Oil Paintings by Christian Jequel

אמנות האנימציה

 הדובים הפעילים

 פיסול

 פסל עין הצייד בחורף , ובשלג

 אמנות בעת העתיקה

 פיסול ברונזה ייחודי מהמאה השביעית לפני הספירה במוזיאון מטרופוליטן בניו יורק  

 יוון  העתיקה – המאה השביעית לפני הספירה

 כלי אוכל עתיקים  מהתקופה המצרית , 3000 לפני הספריה , המוזיאון הארכיאולוגי באוקספורד

 פיסול מודרני

 כאלו עדיין לא ראיתם

 פסל הדולפין המקפץ בלונדון

 Big leap over Tower Bridge

 עולמו של אליהו אריק בוקבוזה

 בתערוכה Jaffa  פיתח בוקובזה סדרת ציורים מיוחדת בה הוא מתכתב מבחינה סגנונית ורעיונית עם  ציוריו של  נחום גוטמן משנות העשרים והשלושים, המתייחסים ליפו ולתל אביב.  ציוריו של בוקובזה – צבעוניים, מרהיבים, משעשעים ונאיביים במפגיע  – עוסקים  במשפחה הערבית ובמפגש בין האוכלוסייה היהודית והערבית במרחב יפו-תל אביב.

 בוקובזה בוחן מחדש את המרחב בין תל אביב המערבית ויפו המזרחית, תוך בחינת  מקורות מתקופתו של נחום גוטמן , מהם עולה כי המרחב הזה היה פעם בלתי ניתן להפרדה.

 התערוכה Jaffa  מהווה פרק נוסף בדיון המתמשך של בוקובזה עם האוריינטליזם של האמנות הישראלית המוקדמת בכלל, ועם אמנות "בצלאל הישן" בפרט.

 אליהו אריק בוקובזה: Jaffa 

 ציוריו של בוקובזה – צבעוניים, מרהיבים, משעשעים ונאיביים במפגיע  – עוסקים הפעם במשפחה הערבית ובמפגש בין האוכלוסיה היהודית והערבית במרחב יפו-תל אביב. בוקובזה מתבסס על צילומים ארכיוניים מתוך אתרים באינטרנט  מקור וקרדיט

 נחום גוטמן: קולות וצלילים, אליהו אריק בוקובזה: Jaffa

גלית חתן , " אומרים שהיה פה שיוויון"  

צילומים טובים של תערוכת  JAFFA  הנפלאה

 מדע

 חקר המוח

סיפורה הלא ייאמן של חוקרת המוח ד"ר ג'יל בולטה טיילור, שבגיל 37 לקתה בשבץ שכמעט גרם למותה – אך בצד שיתוק ואובדן היכולת לדבר היא חוותה התעלות רוחנית ותחושת התמזגות עם היקום. קישור

נפלאות בעלי החיים

חוקרים: מוצא הכלב מהמזרח התיכון 

מחקר חדש טוען שהידידות בין האדם לכלבו החלה כאן במזרח התיכון

New Finding Puts Origins of Dogs in Middle East

האם פילים יכולים לצייר ?

 המרדף אחר הלוויתן הגדול

 ספר חדש המנסה להתחקות אחר תולדות הלווייתנים, במאה העשרים , מסעות צייד שנערכו על מנת ללכוד אותם וחוסר הסיכוי שלהם לשרוד למרות שמיליוני שנים שלון בכל האוקיאנוסים. 72,000 לווייתנים ניצודו במאה העשרים והמאבק המתואר בספר מובי דיק של מלוויל, הוא רק ביטוי אחד לייסורי המצפון של העולם המערבי למה שעולל ללווייתנים ששלטו באוקיאנוסים. סקירת ביקורת במדור הספרים החדשים של הניו יורק טיימס.

 What Lies Beneath

By NATHANIEL PHILBRICK

THE WHALE

In Search of the Giants of the Sea

By Philip Hoare

Illustrated. 453 pp. Ecco/HarperCollins Publishers. $27.99

ראה גם : אגדה חיה

מובי דיק, הלווייתן המפלצתי של הסופר הרמן מילוול, אולי לא היה מעולם. אבל לווייתנים אחרים ניפצו לא מעט ספינות דייגים ולעסו את יושביהם בין לסתותיהם העצומות. נדב לוי כותב על גרעין האמת שמאחורי המיתוס  קישור

 

ספרים חדשים

 מאושרים ללא סיבה

 במאושרים ללא סיבה מציעה מרסי שימוף גישה חדשנית לדרך לאושר, דרך שאינה נסמכת על הישגים, על כסף, על יחסים או על כל דבר אחר "שם בחוץ".
ספר משנה חיים זה מסתמך על מחקרים וידע מגדולי המומחים בפסיכולוגיה חיובית ובנוירופיזיולוגיה, וכן על ראיונות עם אנשים מאושרים באמת.
הספר מביא תוכנית בת שבעה שלבים, שתאפשר לכם להיות מאושרים כבר עכשיו – לא משנה מהי נקודת הפתיחה שלכם. אנו יכולים לשנות את נקודת האושר בכל תחום מתחומי חיינו, בין אם אלה חיי הנפש והרגש שלנו, יחסינו עם הזולת או אפילו בתחושות הפיזיות שלנו.

בדפים אלה ניתן לגלות סיפורים אישיים מרתקים ומרגשים על אנשים שיישמו את הצעדים שבתוכנית. קישור

הציונות של המנוצחים

 מאת: עופר שיף, הוצאת רסלינג

עד קום מדינת ישראל היה אבא הלל סילבר  (1963-1893) אחד המנהיגים הבולטים בתנועה הציונית.

בעיני רבים הוא נחשב כיורש ראוי לוויצמן בראשות התנועה, וכמתמודד בעל תפיסה ציונית אידיאולוגית חלופית לזו של בן-גוריון וההנהגה הישראלית.

בשיא כוחו, ערב הקמת המדינה, הוא נחשב כמנהיג היהודי האמריקאי הפופולרי ורב-הכוח ביותר, כאחד האדריכלים המרכזיים של המאבק המדיני להכרה במדינה היהודית.

והנה, באופן פרדוקסלי, דווקא הצלחת המאבק הביאה כמעט באחת לסיום הקריירה הציונית המבטיחה שלו, ובראשית 1949 הוא נאלץ להתפטר מכל תפקידיו בהנהגה הציונית.

עופר שיף מבקש לפצח את חידת נפילתו הפוליטית הפתאומית של אבא הלל סילבר

 פרוייקט נחום גוטמן

 פרוייקט "נחום גוטמן" עושה את צעדיו הראשונים, זהו ראשון מבין סדרה של פרוייקטים מתוכננים באתר טקסט היוצאים מתוך הרצף של הספרים החדשים המוצגים באתר לעבר מחוזות מוכרים יותר ומוכרים פחות בתרבות העברית.

 ספרות וסופרים

 מכתבים ששלח הסופר סלניג'ר לחבריו ( התפסן בשדה השיפון)

 ראה גם :ג'יי-די סלינג'ר: הסופר הבלתי נתפס

כנגד ארבעה ספרים – רשע

מקור וקרדיט : הבלוג של אילנית הספרנית

למידע נוסף על הספר: אי נעלם

זוויות צילום

 יום גשם בנוטינגהם , אנגליה , מרץ 2010

ערפילי בוקר , עננים וגורדי שחקים

לתפוס את הרגע , כל הצילומים האלו אמיתיים וצולמו בתקופה של 8 שנים

ילדי העפיפון

ילדים מטפסים על עצים   מקור

רגעים פשוטים של משפחה : הרגע של ההורים והילדה ברחוב

 בכפר בולגרי נידח : עולם אחר "מחוץ למקום ומחוץ לזמן".

נשים וגורם הזמן : כיצד היא תראה בעוד 71 שנים ?

בחוף פורטובלו בסקוטנלנד

השתקפות תחנת החשמל

בתחנת המטרו בוושינגטון

רגע של איפור

צבעוניות הבתים בפורטוגל

מוסיקה

לדעתי הביצוע הזה של סורבייה ג'וני הוא הטוב ביותר

UTE LEMPER ~ Surabaya Johnny 


ואם בקורט וייל עסקינן , אז לדעתי , הביצוע הטוב ביותר של שיר ספטמבר , הוא של :

September Song – Sarah Vaughan

 


תגובות

  • צריך לדעתי לציין את עברה של דניאלה וכסלר כשופטת, המעמיד את עבודותיה באור אחר ומיוחד. התערוכה בתיאטרון ירושלים היתה מדהימה.

    לידיה כרמלי 31 במרץ 2010 12:55

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.