Sally Storch art

6 דברים שגילינו היום באינטרנט, 16 לאוקטובר 2015

1770


small pinהבלוג שלנו "חוגג" השבוע  15 שנים , הוא התחיל כערוץ מפלט (אסקפיזים) בימי האינתפיאדה השנייה ונראה שלא ישבות ממלאכתו , לצערנו , גם בתקופה הקרובה.  אבל בסה"כ נמשיך להיות אופטימיים ונמשיך "להפליג" למקומות קסומים ולגלות את אוצרות הרשת.

בפתיחה : ציור של Sally Storch

View down from the top of Medina Sidonia, Andalusia, Spain

View down from the top of Medina Sidonia, Andalusia, Spain

מדינה-סידוניה (בספרדית: Medina-Sidonia) היא עיר במחוז קדיס, הנמצאת בקהילה האוטונומית של אנדלוסיה, דרום ספרד. מדינה-סידוניה הייתה אחת ממושבי הדוכסות החשובים ביותר בספרד של המאה ה-15. מקור שם העיר בערבית, ופירושו "עיר צידונית", או "עיר של צידון". העיר נקראת על שם הפיניקים שהגיעו למקום בעת העתיקה, ונקראו גם בשם צידונים, כיוון שצידון הייתה אחת מעריהם הראשיות.

ככל הנראה מדינה-סידוניה שוכנת במקום בו הייתה נמצאת ההתיישבות הפיניקית הקדומה "אסידו" (Asido); מטבעות מהמאה ה-2 ומהמאה ה-1 לפנה"ס שנמצאו במקום, נושאות את הכתובת בלטינית: "Asido", אך גם כתובות פיניקיות כגון: "sdn" ו-"b'b'l". במאה ה-3 לפנה"ס, הרומים השתלטו על רובה של דרום ספרד, ושינו את שם המקום ל-"Asido Caesarina"‏[1].

בשנת 712, מדינה-סידוניה נכבשה על ידי המצביא המוסלמי מוסא בן נציר ונעשתה לעיר הבירה של מחוז סידוניה. העיר הוחזרה לידיים נוצריות על ידי אלפונסו העשירי, מלך קסטיליה בשנת 1264, ונהייתה למעוז הקדמי בחזית עם המדינה המוסלמית האחרונה שנותרה בחצי האי האיבריממלכת גרנדה. מדינה-סידוניה הייתה גם מקום מושבם של מספר מסדרים צבאיים.

andalusien-i-medina-sidonia-2a9b5b10-abee-4b1c-9f5b-b72b2f87401e

מדינה-סידוניה – ויקיפדיה

ראה גם : הערים הלבנות של אנדלוסיה |

רחובות וסמטאות בעולם

Dubrovnik- Croatia

down town

הכפר Eze בצרפת

בריביירה הצרפתית שאליו מגיעים בנסיעה קצרה מהעיר ניס.

Eze , france 2

הכפר Eze מיושב כבר מתקופות קדומות, ובשל מיקומו האסטרטגי עבר ידיים רבות וזכה להיסטוריה מעניינת. כאן ישבו הפניקים והליגורים וביצרו אותו, כל עם וסגנונו, בפני שודדי הים. לאחר מכן עבר לידי הרומאים, ובמהלך מלחמה עם ספרד בשנת 1706 פקד לואי ה-14 להרוס את הכפר והטירה שבלבו כדי שלא ייתפס ויהפוך לנקודת התנגדות.

משנת 1388 האזור, ו- Eze בתוכו, נשלט בידי בית סבוי, ממלכה קטנה שבמשחק הפוליטי של אותם זמנים הייתה לעתים אויבת לצרפת, ורצועת חוף זו הייתה המוצא היחיד שלה לים. עובדה זו תרמה כמובן לחיזוק הביצורים ולשיפור ההגנות של הטירה והעיר במשך כל התקופה.

הנה עוד כמה צילומים מרהיבים מהכפר EZE :

Eze, France

eze , france

eze 4

eze france 6

eze, france 3

אדריכלות

Palazzo dello Spagnolo, Napoli -1738

The Palazzo dello Spagnolo is a Rococo or late-Baroque-style palace in Rione Sanità in central Naples. It is best known for its elaborate staircase.

Naples, Italy

 

נפאל , סמטא אחורית , חיי יום יום

NEPAL

קורפו , יוון , חיי יום יום 

Corfu Greece

אפריקה , טוגו , חיי יום יום 

רפובליקת טוגוצרפתית: République Togolaise) היא מדינה במערב אפריקה. היא גובלת בגאנה במערב, בבנין במזרח ובבורקינה פאסו בצפון. בדרום נמצאת רצועת חוף קצרה עם מפרץ גינאה ובה נמצאת הבירה לומה.

כלכלת טוגו היא תת-מפותחת. רוב התושבים מתפרנסים מחקלאות לצריכה עצמית. תעשייה מודרנית כמעט ואינה קיימת ומוצר היצוא העיקרי הוא פוספטים. הפוספטים בטוגו הם בעלי מינרלים בשיעור הגבוה בעולם.

ענפי החקלאות הם קקאו, קפה, בטטה, כותנה, דוחן, סורגום ואורז. ענפי התעשייה הם פוספטים, טקסטיל ועיבוד מזון.

togo 8

togo 7

africa

togo add 4

togo add 3

togo 6 better

כמה צילומים של מכשירי רדיו ישנים , מתוך התערוכה הבינלאומית שלנו בפינטרססט על מכשירי רדיו נושנים 

השפעת האר–דוקו על עיצוב מכשירי הרדיו

EMERSON Model CH-256 "Stradivarius" Art Deco Radio 1939

EMERSON Model CH-256 Stradivarius Art Deco Radio (1939)

1948 Farnsworth Bakelite Radio

radio 1938

 Art Deco Philips Bakelite Radio - 1933 - Made in Holland - Art Deco FurnitureZenith Radio 1935radio 10 art deco

אמנות

Charles Webster Hawthorne

Charles Webster Hawthorne (January 8, 1872 – November 29, 1930) was an American portrait and genre painter and a noted teacher who founded the Cape Cod School of Art in 1899.

Charles Webster Hawthorne (1872-1930)

Fabius Lorenzi

fabius lorenzi 2

Charles Ephraim Burchfield

November Dawn, 1926. Charles Ephraim Burchfield. Watercolor and gouache on paper with traces of pencil laid down on board

november down efraim

· · · · · ·

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.